PASS X Wokshop

Workshop
aneb program před PASSem
23.-25.9. Vrchbělá
Bude probihat přímo ve Vrchbělé od středy do pátečního dopoledne. Ve středu je na programu průzkum terénu, hledání nebezpečných míst (kterých je všude hodně), zabydlování se na další dny, případně už příprava lokací. Ve čtvrtek dopoledne bychom měli upravit lokace a ti, kteří se nebudou chtít účastnit workshopů, tak budou pokračovat i odpoledne. Pro ostatní budou připraveny workshopy s následující tématikou:

Měkčení a výroba zbraní
- ze zakoupených materiálů si budou zájemci moci vyrobit vlastní zbraň (za cenu materiálu). Rovněž bude třeba vyrobit několik zbraní pro hru.

Boj
Po krátké rekapitulaci pravidel si budeme pilovat techniku v boji krátkými zbraněmi. Na tento workshop bych rád dostal všechny přítomné, a to i ty, kteří si myslí, že výborně dobržďují a přitom to nemusí být pravda.

První pomoc
Naučíme se, jak poskytovat první pomoc, základy zdravovědy a jak používat obvazy. Na PASSu má být zranění obvázáno, tak ať to nějak vypadá! Základy první pomoci se navíc hodí opravdu každému navíc na LARPech, kde hrozí bizarní úrazy je téměř povinností ji znát.

Survival
Stává se vám, že přijíždíte z akcí nemocní? Chtěli byste zlepšit své schopnosti přežití, až TO opravdu přijde? Na tomto workshopu vám nezničitelní dobrodruzi dají teoretické i praktické tipy ohledně postapo táborničení - nedocenitelné pro role vyvrhelů, průzkumníků a lidí, kteří se nachjí okrádat o věci na spaní.

Diegeze/Herectví
Jak se chová člověk ve světě PASS? Jak ho nejlépe zahrát? Jak využít svých hereckých předností? Jak hrát psioniku? Na co se při hraní zapomíná? To vše si nacvičíte na workshopu zaměřeném na tělesnou, především hereckou průpravu na míru světa PASS.

Tvorba kostýmu
Nemáte kostým? Nevadí - zajděte si do sekáče, na smetiště nebo do nějakého obskurního obchodu. Tam nakupte věci, které byste na kostýmu rádi viděli. Pro inspiraci doporučuji galerii tady na Ningu. Součástí tohoto workshopu bude pravděpodobně i tvorba kostýmů pro náhradnky hráčů, kteří odpadnou na poslední chvíli.

Ukázky techniky
Krátké představení přítomných vozidel, palných zbraní a dalších vychytávek. Zde půjde spíše o neformální (Co nato šaháš, pi*o?) poplácávání po zádech autorů a zastřelování zbraní. Krátký rychlokurz výroby molotovu na závěr.

Organizační briefing
Počítejte s tím, že vás pokud možno co nejvíce zapřáhneme do páteční organizace. Ti z vás (bezproblémoví hráči a hráčky), kteří se rozhodnou nám pomoci budou instruováni, jako před bitvou. Na závěr tohoto workshopu bude malé, ale exkluzivní pohoštění zdarma!!!!

Pokud vám zde něco chybí, ozvěte se, zejména, pokud to sami dokážete lektorovat :-)

V kuloárech se mluvi o soudcich a pečínkách, tak neváhejte s přihláškami, ať ani my nemusíme váhat s objednáváním. Pokud chce někdo z vás dorazit dříve, než ve středu, dejte vědět, zvážíme i dřívější příjezd. Každopádně počítejte s tím, že budete nuceni do práce :)